Канцурак Віктор Васильович - бути тому, що буде!

17 января 2017 - Администратор

Еколог з Кабміну Канцурак Віктор – про поточний стан екосистеми України

Канцурак Віктор Васильович

Українські екологи попереджають: екологічне майбутнє України – в небезпеці! І, як може бути інакше, задає питання Канцурак Віктор Васильович, заступник міністра Остапа Семерака (Міністерство екології та природних ресурсів України), якщо щорічно, відповідно до наведеної Канцураком Віктором статистики:

 1. Кожен українець викидає на сміттєзвалище близько 250 кг побутових відходів та іншого сміття, а 4% території України є величезним полігоном з відходами – ми можемо переробити всього 10% сміття, тоді як Європа успішно утилізує до 95%.
 2. У закарпатських лісах щороку збільшується вирубка лісів в середньому на 15% для того, щоб експорт українського лісу в 2,5 рази перевищував його імпорт.
 3. 80% проб на чистоту питної води мають негативний результат.
 4. Кількість відпрацьованих вихлопів від промислових виробничих об'єктів у великих містах зросла до 70% за останні кілька років.
 5. За останні 15 років Київ втратив звання одного з найчистіших європейських великих міст.
 6. Якби не тривала АТО на Донбасі, тільки донецькі шахти продовжували б щорічно викидати в повітря до 70 т шкідливих речовин.
 7. 30 років минуло з моменту аварії на Чорнобильській АЕС, а ця екологічна катастрофа, як і раніше стоїть окремим пунктом у списку основних екологічних проблем України та всієї Європи. Понад 6 тисяч випадків раку щитовидної залози у тих, хто на момент аварії був дитиною або підлітком. Спостерігається зростання захворювань нервової і серцево-судинної систем.
 8. Середня тривалість життя українця – 65 років. Довше нас живуть поляки (75 років), шведи (80 років) і японці (85 років).
 9. Червона книга флори і фауни України поповнюється новими зникаючими популяціями звірів і рослин. Поголів'я цінних і рідкісних європейських парнокопитних зубрів налічує всього до 250 голів, стрімко скорочується популяція бурого ведмедя біля озера Синевір і гордості заповідника Асканія-Нова – степової дрохви.
 10. Земельні ресурси під посіви терплять справжнє лихо – 35% сільськогосподарських угідь країни уражені ерозією.

Канцурак Віктор Васильович - час настав!

Канцурак Віктор Васильович вважає, що настав час зупинити бездумне використання природних ресурсів і задуматися про майбутні покоління. Як стверджує Канцурак Віктор, в майбутньому нашим нащадкам буде дуже важко вижити в тій «спадщині», яку ми приготували вже сьогодні:

 • Неутилізоване сміття, яке заражає ґрунт, повітря і ґрунтові води на відстані декількох десятків кілометрів від місця скупчення відходів.
 • Вирубані лісові покриви, що призведе до зміни екосистеми в гірських масивах України у вигляді ерозії ґрунту і, як наслідок, – збільшення кількості стихійних лих (зсуви, сельові потоки, повені).
 • Деградовані земельні ресурси, відведені під посіви і вже нездатні дати великий урожай.
 • Забруднена питна вода, з очищенням якої вже не справляються спроектовані ще при Радянському Союзі очисні системи.
 • Атмосфера, забруднена шкідливими речовинами внаслідок перенасичення доріг величезною кількістю транспорту і недбайливого, байдужого ставлення власників промислових об'єктів в питаннях встановлення дорогих, але ефективних систем фільтрації.

Канцурак Віктор Васильович

Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Картинки фона
Яндекс.Метрика