Новини Львова повідомляють про заходи економії елекроенергії

11 апреля 2017 - vladislav

Як відомо, Львів — одне із найбільш "європейський” міст України. Місцева мерія часто орієнтується на західні показники та новинки. Як повідомляють новини Львова, навіть економити тутешні чиновники вирішили по-європейськи.

"Розумне” освітлення

На початку квітня директор підприємства "Львівсвітло” на одному із засідань міської ради запропонував введення в дію системи так званого "розумного” освітлення. Воно, за переконанням Олексанра Лазуткіна, повинно зекономити до 60% розходів. Директор пропонує відразу кілька варіантів освітлення, однак, усі вони вважаються інноваційними та вигідними.

Перший варіант передбачає використання датчиків в якості основного регулятора вуличного освітлення. Відтак працювати лампочки будуть з перервами. На повну потужність освітлення запрацює ввечері, тобто відразу після заходу сонця та у час, коли на вулицях буде найбільше людей (час пік для тих, хто повертається з роботи). В нічний час, коли відвідуваність не така велика, освітлення працюватиме в пів сили. Із самого ранку, коли люди будуть поспішати на навчання, роботу, освітлення знову запрацює в повну силу. За попередніми підрахунками, як вказують новини Львова, такий спосіб освітлення вулиць дає можливість зекономити від 30 до 45% електроенергії.

Другий, запропонований Лазуткіним, варіант в своїй основі має використання датчиків присутності. Тобто освітлення на вулиці буде слабким, але як тільки датчики зафіксують рух людини, ліхтарі починають працювати в повну силу.

В обидвох випадках використання традиційних ламп є недоцільним. Їх мерія повинна замінити на LED-лапми.

Коли будуть зміни?

Пропозиції Лазуткіна на сьогодні залишаються всього лише проектом. Хоча депутати міської ради позитивно сприйняли ідею про нове вуличне освітлення, проте ще немає визначеності ані з приводу конкретного варіанту освітлення, ані тих вулиць, де воно буде використовуватись найперше.

Сам Олександ Лазуткін зазначив, що найбільш ймовірним таке нововведення є для жителів "Розумного району” (вулиці Наукова, Володимира Великого) та "Зеленого” району (Рясне-2).

Для повного окуплення кожного із запропонованих варіантів користуватись економним світлом потрібно буде 2,5-3 роки.

Варто вказати, що питання економії для міста є дуже актуальним. Як повідомляли новини Львова раніше, протягом 2016 року за вуличне освітлення "Львівсвітло” заплатило аж 21,7 млн. грн.

Рейтинг: 0 Голосов: 0 206 просмотров
Комментарии (0)

Нет комментариев. Ваш будет первым!

Картинки фона
Яндекс.Метрика